ANIMUS / NOWINKI Z ŻYCIA STOWARZYSZENIA

Plener w BieszczadachDodano: 20 października 2016

W ostatni weekend (niektórzy nawet dłużej) spędziliśmy w Bieszczadach na plenerze.

Było nas 15 osób w tym nasi zeszłoroczni nauczyciele Bożena i Waldek Komorowscy, którzy piątkowy wieczór urozmaicili nam bardzo ciekawą prezentacja zdjęć z Kornwalii. Znów można było się czegoś nauczyć.

 

Poza wieczorami w Domku Myśliwskim, które upływały nam na wspólnym biesiadowaniu, cały dzień od świtu do zmierzchu spędzaliśmy w górach fotografując co się dało. Pogoda była jesienna, choć troszkę słońca udało się złapać. Na szczęście kolory bieszczadzkiej jesieni nie wymagały pełnego światła dla uchwycenia ich uroku. Powinny być parę udanych zdjęć na doroczną wystawę Prezentacje 2016.

 

Kto ciekawy zapraszamy dalej do galerii zdjęć z pleneru.

Czytaj dalej

Nasi członkowie we władzach Organizacji Pozarządowych Powiatu StalowowolskiegoDodano: 17 października 2015

Patrycja Baska została wybrana do Zarządu Organizacji Pozarządowych Powiatu Stalowowolskiego na lata 2015 – 2017. Bardzo pięknie przedstawiła na wyborach nasze Stowarzyszenie i siebie.
 
Mamy także Swojego Człowieka w Radzie Organizacji Pozarządowych – Janka Wierzbickiego.
 
Gratulujemy i życzymy widocznych wyników ich pracy na rzecz naszej społeczności i stowarzyszenia.
 
(...) Zobacz

Uczyliśmy się nowych technik przygotowywania wydruków zdjęćDodano: 8 lipca 2015

 

HERB_ST_WOLA-1

W czerwcu po raz kolejny prowadziliśmy projekt dofinansowany przez Prezydenta miasta Stalowa Wola. Tym razem zorganizowaliśmy sześciodniowy kurs przygotowania fotografii do wielkoformatowych wydruków, publikacji książkowych i multimedialnych.

 

Wbrew pozorom jest to sztuka niezwykle skomplikowana, o czym świadczy wielka liczba albumów i wystaw, w których zdjęcia pięknie wyglądające na ekranach komputerów tracą barwy i oddane w nich światło, a więc gubią swoje największe walory.

 

Kurs prowadzili Waldemar i Bożena Komorowscy, znani fotografowie lubelskiego okręgu Polskiego Związku Fotografów Przyrody. Uczyli nas techniki, którą sami dopracowali przez lata doświadczeń z samodzielnym przygotowywaniem do publikacji swoich fotografii.

 

Jesteśmy im niezwykle wdzięczni, że zechcieli się dzielić swoją wiedzą i olbrzymim doświadczeniem w tej dziedzinie. A chętnym do zrozumienia o czym był kurs polecamy artykuły, które prowadzący publikują na swojej stronie internetowej

http://www.bwkomorowscy.com/ak/ar006.html.

 

 

 

Czytaj dalej

Znów mamy nowych członkówDodano: 21 lutego 2015

PawełBm Malgosia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 lutego zarząd podjął decyzję o przyjęciu dwóch nowych osób w grono członków stowarzyszenia.

Tym razem obyło się bez stażu kandydackiego.

 

Zarówno Małgorzata Pliszyło jak i Paweł Brzozowski zaprezentowali nam fotografie na tak wysokim poziomie, że mogliśmy odstąpić od normalnej procedury.

 

Witamy na pokładzie.

Mamy nadzieję, że szybko wzbogacicie naszą galerię zdjęć o swoje piękne prace.

Czytaj dalej

Byliśmy na plenerzeDodano: 30 czerwca 2014

W połowie lipca wybraliśmy się na kolejny plener fotograficzny. Piątkowy wieczór spędziliśmy w bardzo ciekawym skansenie – kempingu w Przeworsku. Zdecydowanie polecamy to miejsce: ciekawe obiekty architektury drewnianej tego terenu ładnie wplecione w przyrodę, dobra restauracja, pokoje zabytkowe, dyskretnie wyposażone w niezbędne wygody. Można też rozbić własny namiot lub przyjechać kamperem.

 

Sobotnie przedpołudnie spędziliśmy pędząc z prędkością 30 km na godzinę w kierunku Dynowa. Doświadczenie interesujące, ale fotograficznie nie aż tak udane jak nam się wydawało. Na dokładkę upał dawał się we znaki i po dotarciu na miejsce nie mieliśmy sił na pieszą wędrówkę do Dąbrówki Starzeńskiej, w której zamówiliśmy nocleg. Czytaj dalej