ARCHIWUM / WYSTAWY / 2015

Prezentacje 2015Dodano: 15 listopada 2015

Zaproszenie www m

Po raz jedenasty Stalowowolskie Stowarzyszenie Fotograficzne ANIMUS przedstawia prace fotograficzne swoich członków wykonane w mijającym roku. Różnorodna tematyka i technologia wykonania fotogramów i pełna swoboda doboru prac pozwalają ocenić dorobek artystyczny fotografów pokazujących swe prace w Galerii TŁO.

 

Pejzaż, portret, szeroko pojmowane tematy przyrodnicze, zaskakujące fotografie reportażowe,  architektura, nastrojowe zdjęcia ludzkich przeżyć pozwolą każdemu z gości na znalezienie czegoś ważnego dla siebie.

 

Wystawę będzie można oglądać do 7 stycznia 2016.

 

Zapraszamy.

 

Czytaj dalej

Zapraszamy na wystawę do SDKDodano: 1 września 2015

Zajawka architekturaOd 7 września do 17 października w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli można było oglądać kolejną wystawę fotograficzną członków naszego stowarzyszenia. Tym razem skusił nas temat architektura.

 

Wystawiliśmy 32 prace 11 autorów. Wszyscy wybrali ze swojego portfolio zdjęcia pokazujące przeróżne budowle w ciekawych niecodziennych ujęciach.

 

Wystawa wplotła się w obchodzoną z rozmachem 35 rocznicę istnienia SDK. Świętowaliśmy razem z gośćmi i pracownikami Domu Kultury na ich święcie 20 września 2015. Czytaj dalej

Przydrożne sacrum LubelszczyznyDodano: 19 czerwca 2015

 

Sacrum

 

Pod tym tytułem w lubelskim ratuszu Maja i Krzysztof Celuchowie prezentowali swoją najnowszą wystawę fotograficzną. Temat jest pokłosiem częstych podróży obojga autorów pomiędzy ich podkarpackim domem a Lublinem.

Wystawę można było oglądać od 10 czerwca do 7 lipca 2015, a do obejrzenia zachęcał tekst samych autorów, którzy mają nadzieję, że wystawę uda się pokazać również odbiorcom w innych miastach.

 

Na stronę

Czytaj dalej

Nowy pomysłDodano: 30 stycznia 2015

Plakat kopia

 

 

 

„Akwafotorele – czyli wieczorny spacer po Warszawie” to cykl miniatur fotograficznych, które autorka wykonała w grudniu 2012 roku, w rok po wyprowadzeniu się z miasta.

Można powiedzieć, że są to jej wrażenia ze świątecznej gorączki w mieście przygotowującym się do Bożego Narodzenia, widziane oczami niezaangażowanego widza.

 

Technika prac jest niespotykana na wystawach fotograficznych. Zdjęcia zostały pokazane w formie obrazów – pasteli, które mąż autorki nawał akwafotorelami, i to określenie sprawdziło się jako tytuł cyklu i tytuł wystawy.

 

Można ją było zobaczyć w Galerii TŁO Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli od 15 lutego do 15 marca 2015.

 

Czytaj dalej

LODOWA BIŻUTERIADodano: 30 stycznia 2015

Zaproszenie Lodowa biżuteria 2

Pewnego dnia spadł deszcz. Nie byłoby w tym niczego dziwnego gdyby nie fakt, że był środek mroźnej zimy. Deszcz padał cały dzień. Pozostawił po sobie świat niezwykłych osobliwości i mnóstwo zniszczeń pośród drzew, które łamały się pod ciężarem lodu oblepiającego im gałęzie.

 

W naszym ogrodzie każde źdźbło trawy, każda gałązka lub pączek na drzewie, każdy zeschły liść zamieniły się w klejnoty, które rozbłysły w słońcu, jakie pokazało się nazajutrz. Nie zważając na brak prądu (kable też nie wytrzymały nadmiaru osadzonego lodu), spędziliśmy cały dzień fotografując detale i pejzaże skrzące się jak brylanty.

 

Na tej wystawie dzieliliśmy się z Państwem cząstką tego, co udało nam się wtedy uchwycić.

 

Wystawa składa się z 33 prac formatu 75 x 50 cm. Wymaga oprawy w ramach. Dysponujemy passe-partout formatu 100 x 70 cm.

Czytaj dalej