ARCHIWUM / WYSTAWY / 2014

Wernisaż wystawy Prezentacje 2014Dodano: 3 grudnia 2014

Szkoda że Państwo tego nie widzieli!!!!

 

Tak można powiedzieć wszystkim naszym sympatykom, którzy nie pojawili się na tegorocznej jubileuszowej gali z okazji dziesiątej edycji wystawy PREZENTACJE. Powinni żałować. Atrakcji było moc.

 

Zaczęło się jak zwykle. Alicja Czajkowska Magdziak kustosz Galerii Tło przywitała gości i przedstawiła autorów zdjęć obdarowując wszystkich czerwoną różą. Ale dalej już było całkiem odświętnie. Prezes Animusa, Krzysztof Celuch pojawił się przed nami w stroju galowym (proszę koniecznie zobaczyć galerię zdjęć z wernisażu) i powitał w naszym imieniu wszystkich gości, gdy zegar po serii kurantów wybił dziesięć jubileuszowych uderzeń.

Czytaj dalej

PREZENTACJE 2014Dodano: 23 listopada 2014

Nasza doroczna wystawa „Prezentacje 2014” już za nami.

Plakat mm

 

Tym razem z okazji jubileuszu dziesięciolecia stowarzyszenia była ona szczególna. Każdy z artystów zaprezentował swoją wizytówkę w postaci trzech zdjęć tworzących tryptyk tematyczny.

 

Wystawa różniła się od poprzednich techniką wywoływania zdjęć i sposobem ich prezentacji. Koniec z niechcianymi odbiciami zakłócającymi odbiór. Zdjęcia można było oglądać bez szyb!

 

Poza tym na wernisażu rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze zdjęcia w różnych kategoriach i te zdjęcia też można było oglądać na wystawie.

 

W kąciku znalazło się kilka zdjęć z naszego tegorocznego pleneru fotograficznego na Pogórzu Dynowskim.

 

Główna część wystawy, czyli nasze tryptyki zamierzamy wyekspediować w podróż po Polsce. Na pewno znajdą się galerie, które zechcą je zaprezentować swojej publiczności.

 

 

Czytaj dalej

Wystawa autorska Mieczysława WrońskiegoDodano: 11 listopada 2014

Foto-Wroñski

 

 

 

W ostatnią niedzielę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w otwarciu wystawy naszego kolegi Mietka Wrońskiego w SDK w Stalowej Woli.

 

Jest to pierwsza wystawa autorska, jaką nam Mietek pokazuje w Stalowej Woli, mimo że w wielu innych miastach można już było podziwiać jego prace. Na wystawie zaprezentował przekrój dorobku artystycznego z ostatnich lat.

 

Jest tu wiele zdjęć o różnej tematyce, w ciekawy sposób powiązanych wyrazem artystycznym i nastrojem. Ukazane postacie, reporterskie zdarzenia w połączeniu z pejzażem i sakrum dają opowieść o losie człowieczym. Fotografie Mietka „czyta się” wydobywając ukryte treści podobnie jak „czyta się” prezentowane w drugiej sali wystawowej ikony i prace malarskie Jerzego Wojtowicza.

 

Wszystkim kochającym sztukę rekomendujemy obejrzenie obu wystaw.

 

Poniżej krótki fotoreportaż z wernisażu wystawy.

Czytaj dalej

Wernisaż wystawy pt. CZŁOWIEKDodano: 14 kwietnia 2014

W niedzielę 13 kwietnia w Galerii TŁO Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli zebrali się goście wernisażu naszej najnowszej wystawy pod tytułem CZŁOWIEK. Było tłumnie i sympatycznie.

 

Alicja Czajkowska-Magdziak – kustosz galerii przywitała gości i autorów prac. Każdy z nas dostał czerwoną różę, która identyfikowała autorów zdjęć umożliwiając gościom zadawanie pytań właściwym osobom.

 

E-zaproszenie

Czytaj dalej

Wystawa w Galerii Ratusz w LublinieDodano: 13 marca 2014

E-zaproszenie Lublin m

 

Znów pokazaliśmy nasze zdjęcia w Lublinie.

 

Tym razem Lubelski Ratusz zechciał pokazać

nasze zdjęcia z tutejszego Muzeum Wsi.

 

Był to fragment wystawy, która w całości dotyczyła

trzech skansenów z południowo-wschodniej Polski

(w Lublinie, w Sanoku i w Kolbuszowej).

 

Pokazaliśmy jednak więcej lubelskich zdjęć lubelskich niż zawierała

pierwotna ekspozycja.

 

Poza tym ukazał się katalog wystawy. Chętnych do nabycia zapraszamy do kontaktu.

 

Więcej o tym wydawnictwie na

http://animus-photo.com/?p=2581

 

 

 

Czytaj dalej

Finisaż w Galerii WOK w LublinieDodano: 4 marca 2014

28 lutego świętowaliśmy w Lubelskim WOK zakończenie wystawy Postrzeganie. Mimo że nieznani w tym mieście zgromadziliśmy pokaźną grupę gości. Spotkanie uświetnił występ męskiego chóru, zaproszonego przez organizatorów. Sadząc po żywym zainteresowaniu widowni, wystawa wzbudziła zainteresowanie. Wszyscy starali się odgadnąć, co przedstawiają fotografie i zasypywali autorów gradem pytań.

Dziękujemy więc gościom za przybycie i zapraszamy na kolejne wystawy, które pokażemy w waszym mieście. Załączamy kilka zdjęć z finisażu, który sponsorowała Perła Browary Lubelskie SA.

Czytaj dalej

ULEWSZCZYZNADodano: 24 lutego 2014

Wystawa ULEWSZCZYZNA nadal cieszy się popularnością. 25 lutego odbył się jej kolejny wernisaż w Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli (ul. Dmowskiego 2a świetlica na 2 piętrze).

 

 

Wszystko na temat wystawy na załączonym dalej plakacie, a pod nim diaporama z mnóstwem zdjęć tej krainy. Można pobrać plik na swój komputer i oglądać do woli.

Czytaj dalej

ZIMY CZAS w Galerii TŁODodano: 3 lutego 2014

DSCN7494kkW sobotę pierwszego lutego mieliśmy wernisaż naszej zimowej wystawy. Mimo mrozu zebrało się około 100 osób ciekawych naszych nowych pomysłów. Bardzo dziękujemy naszym gościom za taką frekwencję i zapraszamy wszystkich, którzy nie mogli dotrzeć do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna w Galerii TŁO do 2 marca.

Wystawcami zdjęć są:

Patrycja Baska

Krzysztof Celuch

Maja Celuch

Katarzyna Domaradzka

Jerzy Kulpa

Dariusz Kwiatkowski

Alfred Micał

Mirosław Petecki

Marta Rąpała

Marian Rogowski

Kazimierz Świeca

Marta Wierzbicka

Jan Wierzbicki

Mieczysław Wroński

 

A poniżej krótki fotoreportaż z wernisażu.

Czytaj dalej