Prezentacje 2013 już się odbyłyDodano: 6 października 2013

E-zaproszenie MDKm 

od 13 października do 7 listopada 2013 można było oglądać naszą doroczną wystawę „Prezentacje 2013”. Tym razem była dostępna w Galerii TŁO Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

 

Gości, którzy szukali nas jak zwykle w SDK przepraszamy. Niestety nie z naszej winy i intencji wystawa została przeniesiona.

Dziękujemy Pani Alicji Czajkowskiej Magdziak i dyrekcji MDK za wsparcie w trudnym momencie.

 

Poniżej kilka słów od autorów.

 

Wszyscy widzimy to samo.

Z zastrzeżeniem, że niektórzy inaczej.

O tę właśnie banalną, z pozoru, prawdę chodzi twórcom fotografii artystycznej.

Zwykłe, widywane codziennie obiekty, nabierają nowych niecodziennych znaczeń, jeśli przetworzy je twórczy zamysł artysty. Spojrzenie z innej perspektywy, z innego miejsca, inaczej niż patrzą inni, wzbogaca nasz świat o nowe doznania, nowe pojęcia i obrazy. Wystarczy zmiana światła, a jest ono inne o wschodzie lub o zachodzie słońca, inne spod burzowej chmury lub odbite od śnieżnej bieli, by to co widzialne ożyło innym życiem, by ukazywało inne światy, myśli i pojęcia.

 

Czasem takich okazji dostarcza deszcz na szybie lub nagłe przyjrzenie się szczegółom towarzyszących nam na co dzień przedmiotów. Innym razem staramy się oddać nasz zachwyt dla otaczającej przyrody utrwalając pejzaże, rośliny, zwierzęta lub drobne szczegóły niezauważalne na co dzień pośród traw, liści, śniegu lub lodu.

 

Nie wszyscy z nas lubią fotografować przyrodę. Ich fascynacją bywają twarze ludzi, niecodzienne wydarzenia, a czasem odwrotnie – pokazują ludzką codzienność zaskakując widzów niebanalnym ujęciem tematu. 

W naszym stowarzyszeniu mamy twórców o bardzo różnych zainteresowaniach. Raz do roku pokazujemy wybór naszych najnowszych prac na dorocznej wystawie Prezentacje.  Mamy nadzieję,  że nasze prace zainteresują widzów właśnie dzięki tej różnorodności tematów i spojrzeń.

<< Powrót do listy