ARCHIWUM / WYSTAWY / 2013

ULEWSZCZYZNADodano: 12 listopada 2013

Wystawa ULEWSZCZYZNA przewędrowała  ze Stalowej Woli do Jarocina do Centrum Edukacji Ekologicznej i można ją było tam oglądać do końca stycznia 2014.

 

Wystawa doszła do skutku jako pokłosie konkursu na zdjęcia do naszego kalendarza na rok 2014 finansowanego przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.

Przedstawia 20 plansz i łącznie ponad 40 fotografii, głównie przyrodniczych.

 

Wszystko na jej temat na załączonym plakacie, a poniżej diaporama z mnóstwem zdjęć tej krainy. Można pobrać plik na swój komputer i oglądać do woli.

Czytaj dalej

Katalog wystawy Prezenatacje 2013Dodano: 18 października 2013

Katalog został zlecony do druku zanim dowiedzieliśmy się o konieczności zmiany czasu i miejsca wernisażu i całej wystawy. Można więc uznać, że jest wyjątkowym obiektem edytorskim i kolekcjonerskim niczym znaczki pocztowe z błędem. Chętnych zapraszamy do kontaktu. Dodruk możliwy, nawet pojedynczych egzemplarzy. Cena znośna.

Czytaj dalej

Wernisaż dwóch wystaw w Galerii TłoDodano: 18 października 2013

13 października w Galerii Tło Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli odbył się uroczysty wernisaż dwóch wystaw naszego stowarzyszenia – dorocznej wystawy „Prezentacje” i wystawy zdjęć ze skansenów południowo-wschodnie Polski pt. „U Pradziadków”.

Przedstawiamy fotoreportaż z tego wydarzenia oraz diaporamy o skansenach w Sanoku, Lublinie i Kolbuszowej, które można było oglądać w czasie wernisażu. Wystawa była czynna do 7 listopada 2013.

Czytaj dalej

Prezentacje 2013 już się odbyłyDodano: 6 października 2013

E-zaproszenie MDKm 

od 13 października do 7 listopada 2013 można było oglądać naszą doroczną wystawę „Prezentacje 2013”. Tym razem była dostępna w Galerii TŁO Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

 

Gości, którzy szukali nas jak zwykle w SDK przepraszamy. Niestety nie z naszej winy i intencji wystawa została przeniesiona.

Dziękujemy Pani Alicji Czajkowskiej Magdziak i dyrekcji MDK za wsparcie w trudnym momencie.

 

Poniżej kilka słów od autorów.

 

Wszyscy widzimy to samo.

Z zastrzeżeniem, że niektórzy inaczej.

O tę właśnie banalną, z pozoru, prawdę chodzi twórcom fotografii artystycznej.

Zwykłe, widywane codziennie obiekty, nabierają nowych niecodziennych znaczeń, jeśli przetworzy je twórczy zamysł artysty. Spojrzenie z innej perspektywy, z innego miejsca, inaczej niż patrzą inni, wzbogaca nasz świat o nowe doznania, nowe pojęcia i obrazy. Wystarczy zmiana światła, a jest ono inne o wschodzie lub o zachodzie słońca, inne spod burzowej chmury lub odbite od śnieżnej bieli, by to co widzialne ożyło innym życiem, by ukazywało inne światy, myśli i pojęcia. Czytaj dalej

U PRADZIADKÓWDodano: 1 października 2013

 

E-zaproszenie MDK m

Dzięki dotacji otrzymanej od Prezydenta miasta Stalowa Wola, mieliśmy okazję zaprezentować Państwu zdjęcia wykonane przez członków Stowarzyszenia ANIMUS w skansenach południowo-wschodniej Polski (w Sanoku, w Kolbuszowej i w Lublinie) i jednocześnie zaprosić Państwa do zwiedzania tych niezwykle cennych muzeów pod gołym niebem, gdzie atrakcji jest dużo więcej niż mogliśmy zmieścić na wystawie.

 

Muzea zachowały wiele przykładów drewnianej architektury, zarówno wiejskiej jak i małomiasteczkowej. Można w nich też zobaczyć oryginalne wyposażenie domów z epoki, która już przeminęła, a także licznie zgromadzone narzędzia służące do pracy rzemieślnikom XIX i XX wieku. Odbywają się tam także pokazy użytkowania tych narzędzi i inne imprezy przybliżające współczesnym realia życia naszych przodków. Czytaj dalej

Wody Puszczy Sandomierskiej w RudnikuDodano: 13 września 2013

E-Zaproszenie 

We wrześniu i październiku 2013 można było oglądać w Muzeum Wikliniarstwa w Rudniku prace Mai i Krzysztofa Celuchów ukazujące piękno Puszczy Sandomierskiej.  Pokazany został fragment tego dużego cyklu zdjęć puszczańskich poświęcony rzekom, stawom, bagnom i leśnym strumykom.

 

Wystawa jest dostępna dla dalszych wystawców.

 

 

A tu można obejrzeć reportaż z jej otwarcia:

http://www.tvmstalowawola.pl/index.php/aktualnosci/446-vimeo-id-75210296

Czytaj dalej

Klimaty Puszczy Sandomierskiej w MDK w Stalowej WoliDodano: 21 lipca 2013

 

Od piątku 24 maja 2013 w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli można było po raz pierwszy oglądać kompletną wystawę Mai i Krzysztofa Celuchów pt. Klimaty Puszczy Sandomierskiej. Do tej pory wystawa była prezentowana w częściach. Dopiero nowe piękne wnętrza Galerii TŁO umożliwiły pokazanie w pełnej krasie 70 prac autorów w formacie 70 x 100 cm.

Czytaj dalej

Wystawa w Zwierzyńcu i Janowie LubelskimDodano: 5 czerwca 2013

Cały marzec 2013 można było oglądać prace Mai i Krzysztofa Celuchów na wystawie pt. Wody Puszczy Sandomierskiej w Ośrodku Edukacyjnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu.

 

Jednocześnie w Janowie Lubelskim w ośrodku edukacyjnym Lasów Państwowych prezentowana jest po raz kolejny pierwsza część tej wystawy pod tytułem Klimaty Puszczy Sandomierskiej.(...) Zobacz