ANIMUS / O NAS

Stalowowolskie Stowarzyszenie Fotograficzne ANIMUS

 

powstało w 2004 roku z inicjatywy grupy miłośników dobrej fotografii posiadających już pewien dorobek artystyczny. Obecnie liczy 18 członków i dwóch kandydatów.

 

Celem stowarzyszenia jest propagowanie i nauka dobrej fotografii wśród własnych członków i kandydatów, a także w środowisku amatorów tej sztuki. Stowarzyszenie prowadzi warsztaty fotograficzne, zajęcia praktyczne i wykłady z różnych dziedzin fotografii dla bardzo różnych grup słuchaczy.

 

Przynależność do naszego stowarzyszenia pozwala doskonalić warsztat fotograficzny i uczestniczyć w życiu artystycznym środowiska. Kilkoro z naszych członków przynależy także do innych organizacji fotograficznych o renomie krajowej i międzynarodowej takich jak Związek Polskich Artystów Fotografików i Związek Polskich Fotografów Przyrody. Zarówno członkowie jak i kandydaci do stowarzyszenia korzystają z ich doświadczenia i wiedzy.

 

Spotykamy się dwa razy w miesiącu na zebraniach, na których prowadzimy zajęcia doskonalące nasze umiejętności oraz omawiamy ostatnio wykonane zdjęcia. Organizujemy także plenery fotograficzne w atrakcyjnych miejscach.

 

Od lat wystawiamy prace naszych członków. Co roku na jesieni organizujemy przegląd naszego dorobku na wystawie pt. Prezentacje. Wystawa ta jest następnie pokazywana w kilku innych miastach w Polsce. Ostatnio mamy także coraz więcej wystaw tematycznych całego stowarzyszenia, a także wystawy indywidualne poszczególnych członków.

 

Mamy na koncie nagrody za nasze prace zarówno dla stowarzyszenia, jak i wiele nagród indywidualnych.

 

Od 2013 roku mamy status organizacji pożytku publicznego i żywimy nadzieję, że pozwoli nam to na zebranie funduszy na naszą rozwijającą się działalność.