Wernisaż naszej dorocznej wystawyDodano: 18 grudnia 2016

Mamy za sobą najważniejsze wydarzenie w naszym roku fotograficznym.

17 grudnia (tym razem w sobotę) odbył się wernisaż naszej dorocznej wystawy „PREZENTACJE” w wersji na rok 2016. Niestety bliskość świąt wyraźnie zmniejszyła liczbę uczestników. Tym bardziej dziękujemy tym, którzy w tym przedświątecznym rozgardiaszu znaleźli czas na to wydarzenie.

 

Było jak zwykle ciekawie. Alicja Czajkowska Chmielewska, kustosz galerii TŁO przywitała autorów zdjęć i gości. Prezes ANIMUSA, Krzysztof Celuch opowiedział o wystawie i ideach, jakie ona ze sobą niesie. Potem był poczęstunek
i konkurs dla gości z wiedzy o Bieszczadach z nagrodami w postaci miniatur zdjęć pokazywanych na wystawie. Wręczali je autorzy. Towarzyszyła nam muzyka. Były bieszczadzkie piosenki i trochę muzyki łemkowskiej. A hymnem wystawy była piosenka w wykonaniu zespołu KSU pod tytułem „Moje Bieszczady”. Poniżej tekst piosenki, a dalej galeria zdjęć z wernisażu.

To moje Bieszczady

 

Na wystawie można zobaczyć 72 zdjęcia 13 fotografów.Tym razem autorom nie chodziło tylko o zgotowanie widzom uczty dla oczu. Chcieliśmy oprócz urody gór pokazać to, co nas w Bieszczadach poruszyło. Zaopatrzyliśmy więc niektóre zdjęcia w ciekawe opisy zawierające refleksje natury historycznej, ekologicznej lub trochę żartobliwe. Nie znaczy to, że nie ma na wystawie zdjęć górskiego piękna. Są, i też mają opisy adekwatne do swojej urody. Opisują je cytaty z bieszczadzkich piosenek wybrane przez Maję lub poetyckie refleksje naszego prezesa. Ponieważ nie wszyscy z nas dysponowali zdjęciami z Bieszczad, na wystawie mamy kącik 3 zdjęć alpejskich i kilka zdjęć jesiennych tylko pośrednio wiążących się z naszą jesienną wyprawą w góry.

 

 

<< Powrót do listy