AKTUALNOŚCI / WYDARZENIA

Wernisaż naszej dorocznej wystawyDodano: 18 grudnia 2016

Mamy za sobą najważniejsze wydarzenie w naszym roku fotograficznym.

17 grudnia (tym razem w sobotę) odbył się wernisaż naszej dorocznej wystawy „PREZENTACJE” w wersji na rok 2016. Niestety bliskość świąt wyraźnie zmniejszyła liczbę uczestników. Tym bardziej dziękujemy tym, którzy w tym przedświątecznym rozgardiaszu znaleźli czas na to wydarzenie.

 

Było jak zwykle ciekawie. Alicja Czajkowska Chmielewska, kustosz galerii TŁO przywitała autorów zdjęć i gości. Prezes ANIMUSA, Krzysztof Celuch opowiedział o wystawie i ideach, jakie ona ze sobą niesie. Potem był poczęstunek
i konkurs dla gości z wiedzy o Bieszczadach z nagrodami w postaci miniatur zdjęć pokazywanych na wystawie. Wręczali je autorzy. Towarzyszyła nam muzyka. Były bieszczadzkie piosenki i trochę muzyki łemkowskiej. A hymnem wystawy była piosenka w wykonaniu zespołu KSU pod tytułem „Moje Bieszczady”. Poniżej tekst piosenki, a dalej galeria zdjęć z wernisażu.

To moje Bieszczady Czytaj dalej

MARTWA NATURADodano: 20 września 2016

Zaproszenie www

 

 

Pod nazwą „martwa natura” można ukryć wszystko – od bryły kamienia, przez stare turystyczne buty, aż po nostalgiczną historię dwojga ludzi wyobrażoną bez ich wizerunku. Ilość tematów jest niewyczerpana, a ilość pomysłów na ich realizację może wyczerpać najwytrwalszego fotografa.

 

Pierwsi mistrzowie kamery naśladowali mistrzów pędzla, którzy tworzyli, a właściwie komponowali swoje martwe natury przeważnie dla ozdoby pysznych wnętrz zasobnej arystokracji i dorównującemu jej często bogactwem mieszczaństwa. Nie mniej, często dzieła te pełne były alegorii i ukrytych znaczeń. A i dziś martwa natura to nie tylko zestaw przemyślnie ułożonych przedmiotów, to również pewien przekaz intelektualny wyrażony językiem sztuki, w tym także sztuki fotograficznej.

 

Stworzenie samemu lub znalezienie w otoczeniu udanej kompozycji nie jest wcale łatwe. Trzeba zapanować nad układem brył, nad światłem, nad ostrością i oczywiście nad przekazem do odbiorcy dzieła.

 

Członkowie Animusa podjęli to wyzwanie, i choć nie wszyscy wyszli z tej próby zwycięsko, to jednak udało się nam stworzyć wystawę, której walory pozostawiamy do oceny widzom.

 

Krzysztof Celuch

Prezes SSF ANIMUS

Czytaj dalej

Wernisaż Prezentacji 2015 już za namiDodano: 1 grudnia 2015

Takiej frekwencji (poza jubileuszem) jeszcze na wernisażu naszej dorocznej wystawy nie było. Nie mieściliśmy się w części wejściowej Galerii TŁO!

 

I nikt nie uciekał rzuciwszy okiem na wystawione prace. Zatrzymaliśmy gości chytrym sposobem – konkursem z nagrodami na najlepsze zdjęcia wystawy.

 

Nagrodę publiczności otrzymała praca Małgorzaty Pliszyło pt. „Szczygieł”, przedstawiająca tego uroczego ptaszka
w locie. Wyróżnienia otrzymali: Marek Kołodziej za pracę „Zachód”, Kazimierz Świeca za pracę „Tęsknota mgieł”
i Patrycja Baska za zdjęcie „Przyjaciel”.

 

Gości obdarowali wystawcy prac miniaturami swoich zdjęć.

 

Poniżej nagrodzone zdjęcia i reportaż fotograficzny z imprezy.

Czytaj dalej

Wernisaż w Galerii Miasta RzeszówDodano: 1 listopada 2015

26 października, nietypowo bo w poniedziałek, mieliśmy przyjemność gościć z naszą wystawą „Prezntacje 2014” w Galerii Miasta Rzeszów. Organizatorzy zadbali o właściwą oprawę i zaproszenie publiczności. Dostaliśmy nawet pisemne podziękowanie od Prezydenta Miasta.

 

Nie zabrakło również prasy, radia i TV Rzeszów, która pokazała reportaż z tego wydarzenia.

Atmosfera wernisażu była niezwykle miłą, a kilku obecnym autorom nie szczędzono pytań i komplementów.

Pani kustosz Irena Gałuszka wyraziłą chęć pokazywania naszych kolejnych wystaw mieszkańcom Rzeszowa.. Trzymamy za słowo.

 

 

Więcej zdjęć na http://www.fotogaleria.erzeszow.pl/archiwa/6011

Czytaj dalej

Prestiżowe wyróżnienie dla Mieczysława WrońskiegoDodano: 20 października 2015

W konkursie “MIĘDZYNARODOWEJ  FOTOGRAFII PRZEMYSŁOWEJ I INDUSTRIALNEJ – FOTO PEIN 9”
nasz kolega Mietek otrzymał wyróżnienie za pracę “Kształtowanie stali”.

 

Galerię laureatów konkursu można zobaczyć pod adresem:
 
A poniżej wyróżnione prace.
kształtowanie stali_1_mieczyslaw wronski

Nasi członkowie we władzach Organizacji Pozarządowych Powiatu StalowowolskiegoDodano: 17 października 2015

Patrycja Baska została wybrana do Zarządu Organizacji Pozarządowych Powiatu Stalowowolskiego na lata 2015 – 2017. Bardzo pięknie przedstawiła na wyborach nasze Stowarzyszenie i siebie.
 
Mamy także Swojego Człowieka w Radzie Organizacji Pozarządowych – Janka Wierzbickiego.
 
Gratulujemy i życzymy widocznych wyników ich pracy na rzecz naszej społeczności i stowarzyszenia.
 
(...) Zobacz

Wernisaż wystawy „Fantasmagorie”Dodano: 27 września 2015

13 września uroczyście otwarto w MDK w Stalowej Woli wernisaż wystawy Janka Wierzbickiego pt. „Fantasmagorie”.

 

Alicja Magdziak, kustosz Galerii Tło przywitała gości i autora. Uczestników nie brakowało.

 

Wywiady z autorem i reportaż z imprezy mozna zobaczyć na stronie TV Stella w Magazynie kulturalnym. A kilka zdjęć zamieszczamy poniżej.

  Czytaj dalej

Wernisaż w SDK już za namiDodano: 21 września 2015

Nasza wystawa „Architektura oczami fotografów” została ciepło przyjęta przez gości zgromadzonych na rocznicowych uroczystościach 35 lecia Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli. Przedstawiliśmy 30 prac 11 autorów. Niektóre z pewnością zaskoczyły widzów. Objaśnialiśmy więc nasze koncepcje i odkrywali tajemnice warsztatu.

 

 

 Z przyjemnością wróciliśmy w gościnne progi SDK.

Reportaż fotograficzny z imprezy poniżej. Czytaj dalej

Kolejna wystawa Marty KrawczykDodano: 5 sierpnia 2015

 

Tekst 4final mW dniach 18-23. 08.2015 w Kazimierzu Dolnym odbyły się spotkania z kulturą żydowską – Pardes Festival 2015.
W ramach wydarzeń festiwalowych 20 sierpnia odbył się wernisaż  wystawy  „Milczący świadkowie”, która towarzyszyła imprezie.
 
Marta Krawczyk przedstawiła na niej swoje fotografie powstałe w wyniku fascynacji cmentarzami i kulturą żydowską.
 

Marta w ZawieprzycachDodano: 14 lipca 2015

 001

W czasie VIII Majówki Historycznej „Miodosytnia Króla Jana”  jednej z największych imprez plenerowych o tematyce historycznej na Lubelszczyźnie nasza koleżanka Marta Krawczyk zaprezentowała swoje zdjęcia w zamkowych lochach. Na zaproszenie  Chorągwi Zamku w Zawieprzycach Atanazego Miączyńskiego herbu Suche Komnaty zjeżdżają tam grupy  rekonstrukcyjne i bractwa rycerskie z  pokazami walk, rzemiosła i tańców. Uczestniczą również w inscenizacji XVII-wiecznej bitwy. Marta  pokazała zdjęcia z ubiegłorocznej majówki. Poniżej opis imprezy i kilka ujęć  z wystawy i wydarzeń na zamkowym wzgórzu w 2015 roku.  Czytaj dalej

Przydrożne sacrum LubelszczyznyDodano: 19 czerwca 2015

 

Sacrum

 

Pod tym tytułem w lubelskim ratuszu Maja i Krzysztof Celuchowie prezentowali swoją najnowszą wystawę fotograficzną. Temat jest pokłosiem częstych podróży obojga autorów pomiędzy ich podkarpackim domem a Lublinem.

Wystawę można było oglądać od 10 czerwca do 7 lipca 2015, a do obejrzenia zachęcał tekst samych autorów, którzy mają nadzieję, że wystawę uda się pokazać również odbiorcom w innych miastach.

 

Na stronę

Czytaj dalej

RZESZOWSKIE KONFRONTACJE FOTOGRAFICZNEDodano: 24 maja 2015

005804 KONFRONTACJA RZESZÓW 14.05.2015

 

 

Znów udało nam się jako stowarzyszeniu dostać nagrodę na rzeszowskim konkursie fotograficznym.

 

Pokazaliśmy fragment naszej jubileuszowej wystawy Prezentacje 2014.

 

Tym razem dyplom i przypisane do niego pieniądze odebrał Jan Wierzbicki.

 

Wystawę uczestników konfrontacji można oglądać w rzeszowskim WDK jeszcze przez kilka dni.

 

005835 KONFRONTACJA RZESZÓW 14.05.2015konfrontacje 2015 2

  Czytaj dalej

Nowy pomysłDodano: 30 stycznia 2015

Plakat kopia

 

 

 

„Akwafotorele – czyli wieczorny spacer po Warszawie” to cykl miniatur fotograficznych, które autorka wykonała w grudniu 2012 roku, w rok po wyprowadzeniu się z miasta.

Można powiedzieć, że są to jej wrażenia ze świątecznej gorączki w mieście przygotowującym się do Bożego Narodzenia, widziane oczami niezaangażowanego widza.

 

Technika prac jest niespotykana na wystawach fotograficznych. Zdjęcia zostały pokazane w formie obrazów – pasteli, które mąż autorki nawał akwafotorelami, i to określenie sprawdziło się jako tytuł cyklu i tytuł wystawy.

 

Można ją było zobaczyć w Galerii TŁO Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli od 15 lutego do 15 marca 2015.

 

Czytaj dalej

LODOWA BIŻUTERIADodano: 30 stycznia 2015

Zaproszenie Lodowa biżuteria 2

Pewnego dnia spadł deszcz. Nie byłoby w tym niczego dziwnego gdyby nie fakt, że był środek mroźnej zimy. Deszcz padał cały dzień. Pozostawił po sobie świat niezwykłych osobliwości i mnóstwo zniszczeń pośród drzew, które łamały się pod ciężarem lodu oblepiającego im gałęzie.

 

W naszym ogrodzie każde źdźbło trawy, każda gałązka lub pączek na drzewie, każdy zeschły liść zamieniły się w klejnoty, które rozbłysły w słońcu, jakie pokazało się nazajutrz. Nie zważając na brak prądu (kable też nie wytrzymały nadmiaru osadzonego lodu), spędziliśmy cały dzień fotografując detale i pejzaże skrzące się jak brylanty.

 

Na tej wystawie dzieliliśmy się z Państwem cząstką tego, co udało nam się wtedy uchwycić.

 

Wystawa składa się z 33 prac formatu 75 x 50 cm. Wymaga oprawy w ramach. Dysponujemy passe-partout formatu 100 x 70 cm.

Czytaj dalej

Wernisaż wystawy Prezentacje 2014Dodano: 3 grudnia 2014

Szkoda że Państwo tego nie widzieli!!!!

 

Tak można powiedzieć wszystkim naszym sympatykom, którzy nie pojawili się na tegorocznej jubileuszowej gali z okazji dziesiątej edycji wystawy PREZENTACJE. Powinni żałować. Atrakcji było moc.

 

Zaczęło się jak zwykle. Alicja Czajkowska Magdziak kustosz Galerii Tło przywitała gości i przedstawiła autorów zdjęć obdarowując wszystkich czerwoną różą. Ale dalej już było całkiem odświętnie. Prezes Animusa, Krzysztof Celuch pojawił się przed nami w stroju galowym (proszę koniecznie zobaczyć galerię zdjęć z wernisażu) i powitał w naszym imieniu wszystkich gości, gdy zegar po serii kurantów wybił dziesięć jubileuszowych uderzeń.

Czytaj dalej

Wystawa autorska Mieczysława WrońskiegoDodano: 11 listopada 2014

Foto-Wroñski

 

 

 

W ostatnią niedzielę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w otwarciu wystawy naszego kolegi Mietka Wrońskiego w SDK w Stalowej Woli.

 

Jest to pierwsza wystawa autorska, jaką nam Mietek pokazuje w Stalowej Woli, mimo że w wielu innych miastach można już było podziwiać jego prace. Na wystawie zaprezentował przekrój dorobku artystycznego z ostatnich lat.

 

Jest tu wiele zdjęć o różnej tematyce, w ciekawy sposób powiązanych wyrazem artystycznym i nastrojem. Ukazane postacie, reporterskie zdarzenia w połączeniu z pejzażem i sakrum dają opowieść o losie człowieczym. Fotografie Mietka „czyta się” wydobywając ukryte treści podobnie jak „czyta się” prezentowane w drugiej sali wystawowej ikony i prace malarskie Jerzego Wojtowicza.

 

Wszystkim kochającym sztukę rekomendujemy obejrzenie obu wystaw.

 

Poniżej krótki fotoreportaż z wernisażu wystawy.

Czytaj dalej

Mamy kolejne nagrodyDodano: 3 listopada 2014

 

WJanowie Lubelskim 21.10.2014 rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pod hasłem „Odnawialne źródła energii wczoraj i dziś”, mający na celu propagowanie użytkowania energii ze źródeł odnawialnych.

Donosimy o tym, gdyż dwie najwyższe nagrody zdobyli członkowie naszego stowarzyszenia.

 

I miejsce zajął – Mieczysław Wroński, 

II miejsce zajęła –Marta Krawczyk, 

Czytaj dalej

Marta zdobyła pierwszą nagrodę !!!Dodano: 11 maja 2014

 

Nasza kandydatka Marta Krawczyk zdobyła ogólnopolskie laury fotograficzne

w XII Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli.

 

Została nagrodzona za zestaw czterech fotografii, które wykonała na uroczystościach

przy grobie cadyka Elimelecha w Leżajsku.

 

Gratulujemy i liczymy na rychłą decyzję zarządu o przyjęciu Marty do grona członków stowarzyszenia.

 

Poniżej nagrodzona praca i uzyskane trofea.

 

 

Czytaj dalej

Mamy status Organizacji Pożytku Publicznego !!!Dodano: 28 listopada 2013

 

Od przyszłego roku nasi sympatycy będą mogli wesprzeć naszą działalność

odpisem 1% ze swoich podatków.

 

Wystarczy w zeznaniu podatkowym podać numer KRS stowarzyszenia:

 

0000237507 

 

Mamy nadzieję że Państwa wsparcie pozwoli nam na różnorodne działania dla uczczenia dziesięciolecia Stowarzyszenia w roku 2014, co z kolei Państwu dostarczy wielu nowych wrażeń artystycznych.

 (...) Zobacz