Wernisaż wystawy Prezentacje 2014Dodano: 3 grudnia 2014

Szkoda że Państwo tego nie widzieli!!!!

 

Tak można powiedzieć wszystkim naszym sympatykom, którzy nie pojawili się na tegorocznej jubileuszowej gali z okazji dziesiątej edycji wystawy PREZENTACJE. Powinni żałować. Atrakcji było moc.

 

Zaczęło się jak zwykle. Alicja Czajkowska Magdziak kustosz Galerii Tło przywitała gości i przedstawiła autorów zdjęć obdarowując wszystkich czerwoną różą. Ale dalej już było całkiem odświętnie. Prezes Animusa, Krzysztof Celuch pojawił się przed nami w stroju galowym (proszę koniecznie zobaczyć galerię zdjęć z wernisażu) i powitał w naszym imieniu wszystkich gości, gdy zegar po serii kurantów wybił dziesięć jubileuszowych uderzeń.

 

Goście mieli trochę czasu na obejrzenie wystawy, a następnie zostali zaproszeni na piętro do sali widowiskowej, gdzie został rozstrzygnięty konkurs na najlepsze zdjęcia w naszej dotychczasowej historii w sześciu kategoriach. (Więcej na ten temat w zakładce KONKURS).

Zwycięzcy dostali brawa i dyplomy po czym odwdzięczyliśmy się widowni rozgrywając z nią krótki mecz ping-ponga, i to znaczonymi piłeczkami!

 

Każdy numer oznaczał nagrodę w postaci oprawionej miniatury jednego ze zdjęć wystawowych, którą szczęśliwcowi wręczał sam autor lub autorka. Jedna z uczestniczek złapała aż 4 piłeczki!!! I dostała 4 obrazki.

 

Po tej zabawie goście mogli obejrzeć serię najciekawszych diaporam z historii stowarzyszenia. Wybraliśmy te nagrodzone lub wyróżnione w różnych konkursach i mamy nadzieję, że nie zanudziliśmy widzów.

 

W nagrodę za cierpliwość wszyscy zostali zaproszeni na jubileuszowy bankiet. W pięknej scenerii sali chóru Cantus udekorowanej na tę okoliczność naszymi historycznymi plakatami, mieliśmy okazję spróbować świetnej kuchni Zajazdu pod Jesionami podlewanej dobrym winem i dyskutować o sztuce i samym wernisażu tak długo jak ktoś miał ochotę. Można też było na telebimach oglądać zdjęcia z naszej historii. I nie trwało to bardzo krótko. Ostatni goście opuścili nas około dziewiątej wieczór.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej uroczystości.

Dziękujemy też gminie Stalowa Wola za dofinansowanie, które umożliwiło nam organizację wystawy i jej wernisażu w takim standardzie.

 

 

 

 

<< Powrót do listy